Centrum léčby ran

Chirurgická ambulance se dlouhodobě specializuje na léčení pacientů s nehojícími se chronickými ranami typu bércových vředů, proleženin a defektů nohou diabetiků. Byli jsme zařazeni do projektu Center léčby ran firmy CONVATEC. Používáme i materiály dalších předních výrobců zdravotnického materiálu – seznam firem níže. Spolupracujeme s praktickými lékaři, organizacemi domácí péče a domovy seniorů.

Pacienty s těmito onemocněními ošetřujeme bez objednání v úterý a čtvrtek dopoledne. Objednané a akutní pacienty ošetřujeme v době dle ordinačních hodin chirurgické ambulance Poděbrady. V každém případě doporučujeme věnovat pozornost případným aktuálním oznámení na stránkách chirurgické ambulance – www.chir.cz, kde jsou upozornění na případné změny ordinační doby z mimořádných důvodů!

Pacienti mohou také navštívit druhou ambulanci specializující se na chronické rány, kterou provozujeme v nemocnici v Městci Králové pravidelně každý čtvrtek po předchozím telefonickém objednání /pondělí – pátek ve všední dny na tel. 325633124/  Centrum vlhkého hojení ran nemocnice Městec Králové.

Ošetření, materiál ani zdravotní pomůcky souvisící s léčbou ran jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Jsme smluvním zařízením všech zdravotních pojišťoven v ČR a tudíž námi používané nejnovější moderní preparáty a léky jsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Samozřejmě je třeba mít u sebe platný průkaz pojištěnce a doklad totožnosti, jinak s výjimkou neodkladné péče, nemusí být pacienti ošetřeni, nebo si provedené lékařské a zdravotní výkony hradí v hotovosti, tak jako pacienti bez platného zdravotního pojištění.

Vítáme doporučení ošetřujícího specialisty nebo praktického lékaře, které nám usnadní a urychlí první kontakt s pacientem, není však pro ošetření pacienta bezpodmínečně nutné. Návrh doporučení :       Doporučení formulař vlhké hojení 2021

Používáme materiály těchto firem:

Aspironix,   ConvaTec,   HC solutions s.r.o.,     Mölnlycke Health Care,

HARTMANN – RICO a.s.,   Lohmann & Rauscher (L&R),